הישגים יוצאי דופן באליפות ישראל

באליפות ישראל לשנת 2013 שהתקיימה על פני שלושה ימים רצופים ברעננה, במהלך חופשת הפסח, השתתפו כ- 700 שחקנים ושחקניות מרחבי הארץ וביניהם 11 שחקנים מבכירי מועדון טניס שולחן נתניה. האליפות נוהלה ואורגנה על ידי איגוד הטניס שולחן בישראל באולם המטוורסט המפואר ברעננה והתנהלה בצורה מופתית.

מועדון טניס שולחן נתניה קיים בחופשת הפסח מחנה אימונים מרתוני לשחקניו הצעירים כאשר במשך כל יום קיים שני אימונים, בוקר וערב כשכל אימון בן שעתיים. במהלך כל אימון השתתף שחקן בכיר מליגת העל ובראשם, סמי יצחק , צחי פרום , דימה פריצקר ויורי פורמן, כפרטנר לשחקני המועדון הצעירים . ההשקעה הרבה השתלמה והוכיחה את עצמה באליפות, כשהמועדון הנתנייתי גרף מדליית ארד, ארבע מדליות כסף ומדליית זהב.

לאליפות נשלחו מנתניה השחקנים , צחי פרום ( 40 + ) , יורי פורמן ( בוגרים א” ) ,בן יצחק ( גילאי 9 ) חן מזור ( 11 ) , עידן תבורי( גילאי 15 ) , זיו יצחק ( גילאי 13 ) , איתי תבורי ( 18 ) , רן קרלין ( 18 ) , ניקול קוגן ( בנות 15 ) ,מתן כהן ( 18 ) וויטל קרלין (בנות 11).

בגילאי 40 + זכה השחקן צחי פרום במקום השלישי המכובד והביא מדליית ארד ראשונה .

בגילאי 9 בנים, בן יצחק זכה במקום השני והוכתר כסגן אלוף ישראל וזאת לאחר שבמשך כל השנה התאמן בן באימונים מרתונים עם אביו סמי, שהוא בעצמו שחקן בכיר בליגת העל בטניס שולחן וכמו כן, בן שהתגלה ככישרון על, זומן לנבחרת ישראל במיני קדטים שם התאמן עם מיטב השחקנים והמאמנים בארץ.

בשלב הגמר היה זה בן שבמערכה מצוינת ניצח את יריבו והוביל 1:0 אולם יריבו הקשה במיוחד לא ויתר והפך את התוצאה וניצח בסופו של דבר בגמר מרהיב 3:1 .

בגילאי 11 בנות שיחקה ויטל קרלין המצוינת שזכתה גם היא במקום השני המכובד. ויטל שהייתה פבוריטית ומדורגת מספר אחת בקטגוריה שלה, ניצחה עד לגמר את כל המשחקים בתוצאה 3:0, אולם, הפסידה בגמר קשה מאוד בתוצאה 3:1. ויטל זומנה גם היא על ידי מאמנת נבחרת ישראל למיני קדטיות של ישראל.

ניקול קוגן המצטיינת ששיחקה בגילאי 15 הצליחה להגיע לשלב הגמר בזוגות יחד עם שחקנית מקריית אתא שם הפסידו בתוצאה צמודה 3:2 ניקול ששיחקה מצוין במשחק הצליחה להפתיע המון שחקניות, לרבות שחקניות מנבחרת ישראל. במהלך השנה עבדה ניקול והשקיעה באימונים אישיים עם מיטב המאמנים והפרטנרים בארץ.

גולת הכותרת באליפות ישראל כולה היה זיו יצחק בן ה- 11.5 שמתאמן במועדון הנתנייתי מגיל 6 ושהצליח לזכות באליפות ישראל לגילאי 13, כאשר  זו  שנתו הראשונה בקטגוריה  ולכן יוכל לשחק עוד שנה באותו הגיל באליפות ישראל הבאה. זיו שבמשך השנים האחרונות השקיע ימים ולילות באימונים בארץ ובחו”ל,  זומן לנבחרת ישראל למיני קדטים שם התאמן עם מיטב השחקנים בארץ . במהלך האליפות גבר זיו על יריבים קשים ובתוצאות צמודות, לא למותר לציין כי זיו קטן מכל יריביו בקטגוריה, הפגין בגרות ואופי במהלך המשחקים ואף הצליח בשלב רבע הגמר להפוך פיגור של 2:0 לניצחון 3:2 . בשלב החצי גמר ניצח זיו שחקן הגנה מחונן מטירת הכרמל גם כן בתוצאה 3:2 ומשם המשיך לגמר שם פגש את אלוף ישראל לשעבר לגילאי 13 ,המדורג מספר 1 בארץ.  במהלך הגמר כאשר התוצאה היתה 2:2 במערכות, עלה זיו בצורה נחושה ביותר למערכה המכרעת, שם הצליח לנצח וזאת לאחר שהיה בפיגור 8:6 וכאמור ניצח בתוצאה 11:9. כך השלים זיו את האליפות ללא אף הפסד והפך להיות אלוף ישראל לגילאי 13 .

בתקופה הקרובה אמור זיו להשתתף  באליפות אירופה למיני קדטים בצרפת האליפות החשובה מכל. במועדון הנתנייתי מקווים שיחד עם עזרתו ולאחר פנייתו  של הרצל קרן חבר מועצת העיר, לעיריית נתניה, יצליחו לגייס כסף לאליפות שאם לא כן, ככל הנראה זיו לא יוכל להשתתף באליפות,  דבר אשר יגרום עיכוב רב בהתקדמותו בענף.

Leave a Reply